Autocad Alternatifi Programlar

Piyasayı tek elde tutan Autocad bir çok sektörde vazgeçilemeyen bir program olarak karşımıza çıkıyor. Autocad ‘in piyasayı tek elde tutmasının en kötü etkisi de şüphesiz ki lisans bedelinde ortaya çıkıyor. Autocad’in yüksek bedelle satılması, küçük ve orta ölçekli firmaları Autocad benzeri programlar kullandırmaya zorluyor.

Piyasada bir çok Autocad alternatifi bulunmakta. Bu programlar arasından kullanışlı olanlara şöyle bir göz atalım.

nanocad-turkiye1- Nanocad: Nanocad, Autocad alternatifi en kullanışlı ve en ucuz program diyebilirim. 2d/3d çizimler yapmanın yanısıra, çelik konstrüksiyon, inşaat çizimleri ve mekanik çizimlerde gelişmiş yazılımları sunmaktadır. Yıllık ve sınırsız şekilde yazılım alınabiliyor. Ücretsiz sürümüde mevcut ancak ücretsiz sürümü güncel değil ve bazı özelliklerden mahsun durumda. Bir işletme için alınabilecek en uygun cad yazılımı. Düşük boyutuna sahip ve tanıdık arayüz ve autocad ile bire bir aynı komutlar ile çalışıyor.

Nanocad satın almak ve demo indirmek için lütfen buraya tıklayarak, iletişime geçiniz.

2- BricsCad: BricsCad, 2d ve 3d modelleme yapmaya olanak sağlayan güzel bir cad programıdır. Arayüzü autocad’e benzemekte ve aynı komutlarla çizim yapılmaktadır. Autocad’e nazaran basit arayüzü ve programın sistemi fazla kasmaması nedeniyle yer yer Autocad’den daha fazla verim alınabilmektedir. Sektörde gittikçe yaygınlaşan bir kullanım alanı vardır.

autocad alternatifi zwcad3- ZwCad: Autocad alternatifi programlardan biri de zwcad. Zwcad ile dwg formatında çizimler yapabilir, pdf’e aktarabilir,dwg formatındaki çizimleri açıp düzenleyebilir, kısacası Autocad ile yapılacak çoğu işi rahatlıkla yapabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=t_zMW6jchyY

 Daha pek çok Autocad alternatifi program bulunuyor. Ancak kullanışlılık ve yaygınlık açısından ele alındığında Bricscad gayet iyi konumda yer alıyor. Bricscad ile yapılan daha önceki uygulamaya bir göz atmanızı da tavsiye ederim.Eğer sizde Autocad’in fiyatlarından kurtulmak ve daha basit programlar arıyorsanız bu iki programa da bir göz atmanızı tavsiye ederim. Saygılarımla.

2 yorum

1 geri izleme / bildirim

  1. Autocad Sürüm Değiştirme ya da Dwg Sürümü Dönüştürme - 3 Boyutlu Tasarım ve 3D Çizim Mühendislik

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*